Ogłoszenie nr 500072878-N-2017 z dnia 11-12-2017 r.
Katowice: Dostawa rocznych polis serwisowych Zintegrowanego Systemu Bibliotecznego Prolib OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY -

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający
Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Informacje dodatkowe:
I. 1) NAZWA I ADRES: Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych, Krajowy numer identyfikacyjny , ul. ul. Bankowa  12, 40007   Katowice, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 323 592 048, e-mail dzp-l@us.edu.pl, faks 323 592 048.
Adres strony internetowej (url):
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: uczelnia publiczna

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:  Dostawa rocznych polis serwisowych Zintegrowanego Systemu Bibliotecznego Prolib
Numer referencyjny  DZP.381.149.2017.DW
Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia nie przeprowadzono dialogu technicznego

II.2) Rodzaj zamówienia
Dostawy

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych:
Zamówienie podzielone jest na części:
Nie

II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań):
Określenie wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zakup rocznych polis serwisowych Zintegrowanego Systemu Bibliotecznego Prolib. Termin realizacji: od daty zawarcia umowy do 13.12.2018r

II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:
III.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie  67 ust. 1 pk1 lit. b ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Dostawa może być zrealizowana tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych, wynikających z odrębnych przepisów. Oprogramowanie „Prolib M21” w całości jest własnością firmy Sygnity Business Solutions S.A., (dawniej Max Elektronik SA), tj. firma ta posiada majątkowe prawa własności do niego, jak również własnością jej są kody źródłowe. Firma udziela niewyłącznej licencji na użytkowanie poszczególnych jego modułów nie będąc zainteresowaną zbyciem majątkowych praw autorskich przy wartości rynkowej produktu szacowanej na około 40-50 mln złotych. Oprogramowanie narzędziowe Progress jest zgodnie z zasadami określonymi przez jego producenta dostarczane wraz z aplikacją użytkową i sprzedawane wraz z opieką techniczną w tzw. pakietach. Firma „Sygnity Business Solutions S.A.” jest jedynym producentem modułów dostosowanych do współpracy z strukturą danych przygotowanych zgodnie z indywidualną specyfikacją i stosowaną w Bibliotece Uniwersytetu Śląskiego i Bibliotece Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego użytkowanych przez struktury zlokalizowane w budynku Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej oraz w innych lokalizacjach UŚ i UE gdzie pracują biblioteki specjalistyczne i wydziałowe obydwóch uczelni.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
Sygnity Business Solutions S.A.,  ,  ul. Dąbrowskiego 12,  65-021,  Zielona Góra,  kraj/woj. lubuskie