Ogłoszenie nr 510034231-N-2019 z dnia 21-02-2019 r.
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych: Usługa usuwania drzew i krzewów oraz materii organicznej

Nazwa projektu lub programu
Numer ogłoszenia: 506640-N-2019

Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych, Krajowy numer identyfikacyjny 00000000000000, ul. ul. Bankowa  12, 40-007  Katowice, woj. śląskie, państwo Polska, tel. 323 592 048, e-mail dzp-l@us.edu.pl, faks 323 592 048.
Adres strony internetowej (url):
Inny: uczelnia publiczna
Usługa usuwania drzew i krzewów oraz materii organicznej
DZP.381.007.2019.UG
Usługi
1) Przedmiotem zamówienia jest usuwanie drzew - krzewów i materii organicznej na terenie Gminy Bolesław – obszar Natura 2000 "Armeria" i obszar Natura 2000 "Pleszczotka". 2) Zakres zamówienia obejmuje: a) Wycinkę drzew i krzewów, która polega na ścinaniu jak najbliżej powierzchni gruntu drzew i krzewów (w szyi korzeniowej), oznaczonych w terenie neonową farbą. Prace na wyznaczonych terenach powinny być wykonywane z ostrożnością tak, aby nie naruszyć w znaczny sposób - występującej tam murawy galmanowej. Całą biomasę wyciętych drzew i krzewów należy zebrać i przetransportować poza powierzchnię objętą zabiegiem. Preferowany jest transport biomasy na dużych płachtach ciągnionych po ziemi. Zabroniony jest wjazd ciężkiego sprzętu. Możliwy jest wjazd lekkiego sprzętu do transportu w momencie gdy wierzchnia warstwa ziemi będzie zmrożona (utwardzona). Sposób zagospodarowania drewna - we własnym zakresie Wykonawcy. Na gruncie nie wolno pozostawić biomasy ściętych drzew i krzewów. Osoby wykonujące prace powinny nosić ubrania ochronne i okulary ze względu na duży udział gatunków kolczastych. b) Usuwanie materii organicznej. Na terenach nie porośniętych przez drzewa, a w miejscu występowania gatunków, które wytwarzają dużą ilość materii organicznej - wysokie byliny, wysokie trawy należy przeprowadzić koszenie. Wysokość koszenia nie może być niższa niż 10 cm. Uzyskany materiał należy zgrabić i wynieść poza murawę. Sposób zagospodarowania materii organicznej - we własnym zakresie Wykonawcy. Na gruncie nie wolno pozostawić skoszonej biomasy. Podczas koszenia należy uważać na nierówności i wystające kamienie. W sumie, ręczne usuwanie materii organicznej może obejmować powierzchnię 1,2 ha. Ręczne usuwanie materii organicznej, które polega na ręcznym (np. przy pomocy grabi lub innego ręcznego sprzętu) usunięciu materii organicznej zgromadzonej pod wycinanymi drzewami i krzewami (liście, igliwie, gałązki, szyszki - inna nagromadzona materia organiczna) - do odsłonięcia podłoża. Prace na wyznaczonych terenach powinny być wykonywane z ostrożnością. Całą biomasę należy zebrać i przetransportować poza powierzchnię objętą zabiegiem. Preferowany jest transport biomasy na dużych płachtach ciągnionych po ziemi. Zabroniony jest wjazd ciężkiego sprzętu. Możliwy jest wjazd lekkiego sprzętu do transportu w momencie gdy wierzchnia warstwa ziemi będzie zmrożona (utwardzona). Sposób zagospodarowania materii organicznej - we własnym zakresie Wykonawcy. W sumie, ręczne usuwanie materii organicznej może obejmować powierzchnię 4,4 ha.

CZĘŚĆ NR: 1
NAZWA: część A: usuwanie drzew i krzewów
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 18/02/2019
IV.2) Całkowita wartość zamówienia