Katowice: Remont pomieszczeń oraz naprawa ubytków elewacji w Domu Studenta nr 4 przy ul. Lwowskiej 2 w Sosnowcu
Numer ogłoszenia: 407112 - 2012; data zamieszczenia: 19.10.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych , ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, faks 32 3592048.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Uczelnia publiczna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Remont pomieszczeń oraz naprawa ubytków elewacji w Domu Studenta nr 4 przy ul. Lwowskiej 2 w Sosnowcu.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest remont pomieszczeń oraz naprawa ubytków elewacji w Domu Studenta nr 4 przy ul. Lwowskiej 2 w Sosnowcu.
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, zgodnie z poniższym podziałem:
Część
A - Remont pomieszczeń w Domu Studenta nr 4, przy ul. Lwowskiej 2 w Sosnowcu - zgodnie z załącznikami nr 2A, 2B, 2C, 2D oraz 2F, 2G, 2H do SIWZ
B - Naprawa ubytków elewacji w Domu Studenta nr 4, przy ul. Lwowskiej 2 w Sosnowcu - zgodnie z załącznikami nr 2E i 2I do SIWZ
3. Na opis przedmiotu zamówienia, składają się następujące dokumenty:
Dla części A:
- Projekt budowlany remontu pomieszczeń -załącznik nr 2A
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) -załączniki nr 2B (branża budowlana), 2C (branża sanitarna), 2D (branża elektryczna)
- Przedmiar robót - branża budowlana - załącznik nr 2F,
- Przedmiar robót - branża elektryczna - załącznik nr 2G,
- Przedmiar robót - branża sanitarna - załącznik nr 2H,
Dla części B:
- Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (STWiOR) - załącznik nr 2E
- Przedmiar robót - branża budowlana - załącznik nr 2I
Powyższe dokumenty uwzględniają podział na poszczególne branże, składające się na roboty budowlane będące przedmiotem niniejszego postępowania, tj.: budowlaną, elektryczną i sanitarną.
4. Wymagany minimalny okres gwarancji:
- na wykonane roboty w zakresie części A i B: nie mniej niż 36 miesięcy
- na zamontowane urządzenia, materiały, itp. w zakresie części A i B: według gwarancji producenta, jednak nie mniej niż 24 miesiące. Okres gwarancji rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu odbioru końcowego.
5. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca rozszerzy ponadto czynną gwarancję systemową istniejącej sieci okablowania strukturalnego na okres co najmniej 20 lat - dotyczy tylko części A.
6. Jeżeli dla zachowania ważności warunków udzielonej gwarancji wymagane są przeglądy, konserwacje czy inne czynności serwisowe związane z właściwym użytkowaniem (urządzeń, rzeczy itp.), wszystkie te czynności muszą zostać zapewnione przez Wykonawcę, a także uwzględnione
w cenie oferty.
7. Wymagany termin realizacji zamówienia w zakresie części A i B: od 01.07.2013r do 15.09.2013r. Zamawiający zobowiązuje się do przekazania frontu robót nie wcześniej niż 5 dni przed dniem 01.07.2013r. i nie później
8. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia (przedmiarach, specyfikacjach technicznych wykonaniai odbioru robót, projekcie budowlanym) podane są wskazania dotyczącej określonej marki, znaku towarowego, producenta, dostawcy oznacza to, że Zamawiający użył powyższych określeń jako przykładowe i pomocnicze. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych.
9. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
10. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców. W przypadku korzystania z podwykonawców w opisanym wyżej zakresie, w ofercie należy wskazać część zamówienia, której wykonanie Wykonawca powierzy podwykonawcom (załącznik nr 5 do SIWZ).
11. Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6) ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień, stanowiących nie więcej niż 30 % wartości zamówienia podstawowego.
12. Wszelkie rozliczenia finansowe między Zamawiającym a Wykonawcą dokonywane będą w polskich złotych (PLN).
13. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
14. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
15. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
16. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
17. Zamawiający nie ogranicza możliwości ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla Wykonawców, u których ponad 50% zatrudnionych stanowią osoby niepełnosprawne..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: tak.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.43.10.00-7, 45.44.00.00-3, 45.43.12.00-9, 45.41.00.00-4, 45.11.11.00-9, 45.33.22.00-5, 45.31.00.00-3, 45.33.00.00-9, 45.33.24.00-7.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: tak, liczba części: 2.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Rozpoczęcie: 01.07.2013.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium: 1. Oferta winna być zabezpieczona wadium w wysokości:
w zakresie części A: 6 050,00 PN (słownie: sześć tysięcy pięćdziesiąt złotych 00/100),
w zakresie części B: 1 000,00 PLN (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100).
2.Wadium może być wniesione:
1) w pieniądzu, na rachunek Zamawiającego:
ING Bank Śląski Spółka Akcyjna o/Katowice,
nr rachunku: 29 1050 1214 1000 0022 0331 4816 lub
2) w poręczeniach bankowych lub w poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (zobowiązanie pieniężne) lub
3) w gwarancjach bankowych lub w gwarancjach ubezpieczeniowych lub
4) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy
z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
3. Za datę wniesienia wadium przelewem uważa się datę uznania rachunku bankowego Zamawiającego -Wadium powinno wpłynąć na rachunek bankowy Zamawiającego do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert.
4. Wymagania dotyczące wadium wnoszonego w formie gwarancji i poręczeń:
1) nie budzące wątpliwości, zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty beneficjentowi/wierzycielowi (Zamawiającemu) należności, w przypadku, gdy:
a. zleceniodawca/dłużnik (Wykonawca) w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa
w art. 26 ust.3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów o których mowa w art. 25 ust. 1 lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie;
b. oferta zleceniodawcy / dłużnika (Wykonawcy) została wybrana, a zleceniodawca/dłużnik (Wykonawca) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego
na warunkach określonych w ofercie;
c. dłużnik (Wykonawca) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
d. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie zleceniodawcy/dłużnika (Wykonawcy).
2) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela winno być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne
na pierwsze żądanie beneficjenta/wierzyciela (Zamawiającego),
3) gwarancja/poręczenie winny spełniać wymogi określone we właściwych przepisach. Powyższe warunki muszą wynikać z gwarancji lub poręczenia.
5. Wadium, bez względu na sposób jego wniesienia, musi obejmować cały okres związania ofertą, o którym mowa w rozdziale VI ust. 2 Specyfikacji.
6. W przypadkach, o których mowa w rozdziale VI ust. 5 Specyfikacji Wykonawca zobowiązany będzie do przedłużenia okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, do wniesienia nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. Wykonawca dokonuje przedłużenia okresu ważności wadium samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego zgodnie z przepisem art. 85 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych albo na wezwanie Zamawiającego, zgodnie z przepisem art. 184 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. W przypadku wniesienia wadium przelewem zaleca się, aby Wykonawca dołączył do oferty kserokopię dokonania przelewu.
8. W przypadku wniesienia wadium w pozostałych formach (gwarancje, poręczenia) oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium Wykonawca winien dołączyć do oferty.
9. Zamawiający dokona zwrotu wadium Wykonawcom zgodnie z postanowieniami art. 46 ust. 1 - 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca:
1) w odpowiedzi na wezwanie o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, lub pełnomocnictw, chyba
że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie,
2) którego oferta została wybrana:
a. odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych
w ofercie;
b. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
c. zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
UWAGA: Gwarant/poręczyciel nie może uzależniać wykonania obciążającego go świadczenia na rzecz Zamawiającego od zachowania jakichkolwiek innych rygorów poza złożeniem przez Zamawiającego gwarantowi pisemnego oświadczenia, w którym zawarte jest żądanie wypłacenia oznaczonej kwoty pieniężnej na mocy udzielonej gwarancji (np. rygorem powodującym wadliwość złożonego dokumentu będą zapisy typu: w celu identyfikacji żądanie zapłaty należy przesłać za pośrednictwem banku prowadzącego rachunek beneficjenta, bank musi potwierdzić, że podpisy złożone na żądaniu zapłaty należą do osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu beneficjenta; kwota gwarancji ulega zmniejszeniu w miarę upływu terminu jej ważności; gwarant jest zwolniony z realizacji gwarancji na skutek działań wojennych, stanu wyjątkowego, strajków, manifestacji, rewolucji, wewnętrznych zamieszek, aktów terroru, sabotażu, działania energii jądrowej, itp.).
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust.1 pkt 1) SIWZ.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
W zakresie części A:
Warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną obejmującą roboty ogólnobudowlane wraz z instalacjami (wszystkimi łącznie w ramach jednej roboty): sanitarną, elektryczną i instalacją okablowania strukturalnego o wartości co najmniej 200 000,00 PLN (z VAT).
W zakresie części B:
Warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na modernizacji lub remoncie elewacji metodą lekką mokrą o wartości co najmniej 44 000,00 zł (z VAT)
Jeżeli Wykonawca zamierza ubiegać się o udzielenie zamówienia na obie części zamówienia może wykazać (zamiast oddzielnie dwóch robót budowlanych, o których mowa dla części A i B), iż:
wykonał co najmniej jedną robotę budowlaną obejmującą roboty ogólnobudowlane wraz z instalacjami (wszystkimi łącznie w ramach jednej roboty): sanitarną, elektryczną i instalacją okablowania strukturalnego oraz modernizację lub remont elewacji metodą lekką mokrą, o wartości co najmniej 244.000,00 zł (z VAT).
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust.1 pkt 1) SIWZ oraz dokumenty wymienione
w rozdziale IV ust. 1 pkt 2) SIWZ.
Jeżeli Wykonawca na potwierdzenie spełniania warunku udziału
w postępowaniu dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia wykaże się realizacją robót budowlanych, których wartości wyrażone zostaną w walucie innej niż PLN, Zamawiający w celu dokonania oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu dokona przeliczenia wskazanych wartości według średniego kursu NBP z dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SIWZ.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponował osobami posiadającymi prawo wykonywania zawodu oraz uprawnienia (lub inne równoważne uprawnienia dopuszczone np. ustawami, dyrektywami lub umowami międzynarodowymi): W zakresie części A: 1) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, 2) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami w zakresie instalacji wod.-kan., 3) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami w zakresie instalacji c.o., 4) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami w zakresie instalacji wentylacyjnych, 5) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Zamawiający dopuszcza łączenie ww. funkcji kierowniczych tzn. jedna bądź kilka osób może spełniać wymagania z punktów od 1-5 i pełnić w przedmiotowym zamówieniu więcej niż jedną funkcję. oraz wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponował: 6) co najmniej dwoma osobami, posiadającymi aktualny certyfikat instalatora systemu okablowania strukturalnego w systemie zgodnym z systemem wskazanym w projekcie budowlanym, stanowiącym załącznik nr 2A do SIWZ, uprawniający do kwalifikowania instalacji do objęcia co najmniej 20 - letnią gwarancją systemową. W zakresie części B: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponował osobami posiadającymi prawo wykonywania zawodu oraz uprawnienia: 1) co najmniej jedną osobą, posiadającą uprawnienia budowlane do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Jeżeli Wykonawca zamierza ubiegać się o udzielenie zamówienia w obydwóch częściach zamówienia tj. A i B musi wykazać, iż dysponuje lub będzie dysponował osobami, o których mowa dla części A. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust.1 pkt 1) oraz dokumenty o których mowa w pkt 3) SIWZ.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust.1 pkt 1) SIWZ.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY , USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM
W zakresie potwierdzenia, że oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:
inne dokumenty
1.
a) Oświadczenie Wykonawcy, że roboty w zakresie dotyczącym sieci logicznej, będą wykonywane przez podmiot* posiadający status certyfikowanego instalatora systemu okablowania strukturalnego w systemie zgodnym z systemem wskazanym w projekcie budowlanym (stanowiącym załącznik nr 2A do SIWZ), uprawniający do objęcia instalacji co najmniej 20 - letnią gwarancją systemową oraz
b) oświadczenie, iż ww. status potwierdzony jest aktualnym dokumentem.
*chodzi o uprawnienie, które dotyczy podmiotu, nie o uprawnienie które dotyczy osób - pracowników, o którym jest mowa w rozdziale III ust.1 pkt. 1.1 lit. c), ppkt.6) SIWZ. Forma dokumentu: Oryginał lub kopia poświadczona za zgodność
z oryginałem przez Wykonawcę.- dotyczy części A
2. Oświadczenie Wykonawcy o zapewnieniu rozszerzenia czynnej gwarancji systemowej istniejącej sieci okablowania strukturalnego na okres co najmniej 20 lat. Forma dokumentu: Wystarczającym będzie złożenie stosownego oświadczenia w formularzu oferty
(załącznik nr 1A, pkt.5)
ze wskazaniem okresu rozszerzenia gwarancji - dotyczy części A
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1. Informacja o działalności gospodarczej wygenerowana
z Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej (CEIDG) - składa Wykonawca będący osoba fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą (zalecane).
2. Pełnomocnictwo - wymagane jeżeli oferta jest podpisana przez pełnomocnika (z wyłączeniem prokurenta), nawet jeżeli jest
on ujawniony w dokumencie rejestrowym.
W razie wątpliwości co do ważności lub zakresu posiadanego pełnomocnictwa Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania potwierdzenia pełnomocnictwa przez Wykonawcę.
3. Kosztorys ofertowy w formie szczegółowej, sporządzony zgodnie
z rozdziałem II ust. 3 SIWZ.
4. Dowód wniesienia wadium
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne: nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna: nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1. Zmiana treści zawartej umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art. 144 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu skutecznego po podpisaniu przez obie Strony.
2. Zamawiający może wyrazić zgodę na dokonanie istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, wyłącznie w sytuacji:
1) zmiany cen jednostkowych w przypadku, kiedy zmiana ta będzie korzystna dla Zamawiającego tzn. na cenę niższą, na pisemny wniosek jednej ze Stron,
2) ewentualnej zmiany sposobu realizacji zamówienia z samodzielnej realizacji przez Wykonawcę na realizację z udziałem podwykonawców, zmiany zakresu robót powierzonych podwykonawcom, z zastrzeżeniem, iż podwykonawcy będą posiadać właściwości niezbędne, do realizacji zamówienia,
3) ustawowej zmiany stawek podatkowych (VAT) w okresie obowiązywania umowy z zastrzeżeniem, że wartość umowy, o której mowa w § 6 ust. 3 wzoru umowy nie ulegnie zwiększeniu,
4) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy,
5) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, jeśli konieczność ta nastąpiła na skutek okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy i nie wynika z winy Wykonawcy,
6) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, jeśli konieczność ta nastąpiła na skutek okoliczności leżących po stronie Zamawiającego,
7) konieczności przesunięcia terminu przekazania frontu robót ze względu na przyczyny leżące po stronie Zamawiającego, niezależne od niego, dotyczące np. braku przygotowania/możliwości przekazania miejsca realizacji zamówienia z uwagi na istotne czynniki uniemożliwiające podjęcie robót budowlanych.
8) konieczności wykonania robót tzw. zamiennych,
9) ewentualnej zmiany osób uczestniczących w wykonywaniu zamówienia, z zastrzeżeniem posiadania przez te osoby co najmniej takich samych właściwości (kwalifikacji), pod rygorem niedopuszczenia tych osób do wykonywania czynności lub pełnienia funkcji.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: www.us.edu.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego, tj. Katowice, ul. Bankowa 12, III p., pok. nr 69.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 06.11.2012 godzina 10:30, miejsce: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego, tj. Katowice, ul. Bankowa 12, III p., pok. nr 69.
IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie