Katowice: Montaż, modernizacja i rozbudowa systemów zabezpieczenia technicznego w obiektach Uniwersytetu Śląskiego zlokalizowanych w Katowicach, Sosnowcu oraz Cieszynie - znak sprawy DZP.381.92.2014.DW
Numer ogłoszenia: 218047 - 2014; data zamieszczenia: 15.10.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych , ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, faks 32 3592048.

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Montaż, modernizacja i rozbudowa systemów zabezpieczenia technicznego w obiektach Uniwersytetu Śląskiego zlokalizowanych w Katowicach, Sosnowcu oraz Cieszynie - znak sprawy DZP.381.92.2014.DW.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: dostawy.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest: montaż, modernizacja i rozbudowa systemów SWiN, CCTV oraz KD w obiektach Uniwersytetu Śląskiego, zlokalizowanych na terenie miast:
Katowice - 4 obiekty;
Sosnowiec - 1 obiekt;
Cieszyn - 2 obiekty.
2. Zakres zamówienia obejmuje także przeprowadzenie przez Wykonawcę szkoleń w zakresie obsługi nowo zainstalowanych urządzeń, w pierwszej kolejności dla Kierowników poszczególnych obiektów Zamawiającego, a następnie dla pracowników ochrony fizycznej świadczących usługi ochrony mienia na terenie obiektów Zamawiającego. Z przeprowadzonego szkolenia zostanie sporządzona notatka oraz zostanie obowiązkowo podpisana przez jego uczestników lista obecności. Dokumentację szkolenia należy przekazać Kierownikowi danego obiektu Zamawiającego w terminie do 14 dni od daty zakończenia realizacji zamówienia.
3. Wykonawca zobowiązany będzie w terminie do 10 dni od daty zawarcia umowy a przed rozpoczęciem prac dostarczyć Zamawiającemu projekt techniczny instalowanego systemu, zawierający wykaz urządzeń, które zostaną zamontowane, wykaz lokalizacji nowo montowanych urządzeń, schemat blokowy systemu, plan instalacji systemu zabezpieczenia technicznego wraz z informacją o planowanym przebiegu tras kablowych, bilans poboru prądu - zasilanie awaryjne.
4. Wykonawca w terminie do 10 dni od daty zawarcia umowy przedstawi Zamawiającemu harmonogram wykonywanych prac.
5. Zamawiający dopuszcza przeprowadzenie wizji lokalnej obiektów przed przygotowaniem oferty.
6. Materiały i urządzenia niezbędne do wykonania czynności objętych przedmiotem zamówienia dostarczy Wykonawca. Materiały i urządzenia powinny być fabrycznie nowe (wyprodukowane nie wcześniej niż sierpień 2013 r.), nieużywane i nie regenerowane, powinny posiadać stosowne certyfikaty oraz dopuszczenia do używania zgodnie z prawem.
7. Wymagany minimalny okres gwarancji:
- na wykonane prace: minimum 12 miesięcy,
- na zamontowane materiały, urządzenia, itp.: minimum 12 miesięcy.
Bieg terminu gwarancji rozpoczyna się w dacie podpisania Protokołu Odbioru. Obowiązkiem Wykonawcy w okresie gwarancji oraz rękojmi, będzie usuwanie awarii oraz prowadzenie okresowych - raz na kwartał - konserwacji nowo zainstalowanych systemów zabezpieczenia technicznego.
Wykonawca przeprowadzi cztery konserwacje w okresie gwarancji oraz jedną konserwację w okresie rękojmi. Wykonawca przeprowadzi czynności konserwacyjne zgodnie z normą PN-93/E-08930/14 (Systemy Alarmowe. Zasady Stosowania - punkt nr 9 Konserwacja) i każdorazowo dokona:
a) sprawdzenia poprawności działania wszystkich czujek, łącznie z urządzeniami uruchamianymi ręcznie,
b) sprawdzenia stanu technicznego wszystkich połączeń giętkich,
c) sprawdzenia, czy zasilacze główne i rezerwowe pracują i czy są sprawne oraz sprawdzenia pomiaru prądu ładowania akumulatorów,
d) sprawdzenia centrali i jej obsługi zgodnie z procedurą zakładu instalacji alarmowych,
e) sprawdzenia poprawności działania każdego urządzenia transmisji alarmu, przy współpracy z odpowiedzialną władzą lub zainteresowanym centrum odbiorczym,
f) sprawdzenia poprawności działania każdego akustycznego sygnalizatora alarmowego,
g) sprawdzenia, czy system alarmowy jest całkowicie w stanie gotowości do pracy,
h) pomiaru napięcia każdego akumulatora w trakcie pracy awaryjnej (w przypadku dużych, gwałtownych spadków napięcia świadczących o złym stanie technicznym akumulatora wnioskować o jego wymianę),
i) wymiany baterii w każdym pilocie radiolinii napadowej,
j) czyszczenia klawiatur strefowych, soczewek czujek, czytników kart zbliżeniowych, sygnalizatorów alarmowych,
k) czyszczenia kloszy, halogenów i soczewek czujek zewnętrznych, obiektywów kamer CCTV i przednich szyb obudów zewnętrznych, czyszczenie zewnętrznych sygnalizatorów optyczno-akustycznych,
l) sprawdzenia poprawności ustawienia pól obserwacji kamer i jakości przekazywanych obrazów, korekta tras kamer zgodnie z ustaleniami Zamawiającego,
m) czyszczenia obudów central, zasilaczy, kamer, urządzeń rejestrujących,
n) sprawdzenia poziomów napięć zasilających poszczególne kamery,
o) sprawdzenia działania grzałek w obudowach kamer zewnętrznych,
p) wykonania testów nagrywania i odtwarzania obrazów z każdej kamery,
q) aktualizacji oprogramowania w centralach alarmowych, kontroli dostępu oraz rejestratorach CCTV.
8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 2A i 2B do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz wzór umowy (załącznik nr 3 do SIWZ).
9. Wymagany termin realizacji zamówienia: do 30 dni od daty zawarcia umowy, jednak nie później niż do dnia 31.12.2014 r.

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 31.70.00.00-3, 51.10.00.00-3.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.


II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 31.12.2014.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium:
1. Oferta winna być zabezpieczona wadium w wysokości: 4 400,00 PLN (słownie: cztery tysiące czterysta złotych, 00/100),
2. Wadium może być wniesione w jednej lub w kilku następujących formach:
1) w pieniądzu, na rachunek Zamawiającego:
ING Bank Śląski Spółka Akcyjna o/Katowice,
nr rachunku: 29 1050 1214 1000 0022 0331 4816 lub
2) w poręczeniach bankowych lub w poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy oszczędnościowo - kredytowej jest zawsze poręczeniem pieniężnym lub
3) w gwarancjach bankowych lub
4) w gwarancjach ubezpieczeniowych lub
5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
3. Za datę wniesienia wadium przelewem uważa się datę uznania rachunku bankowego Zamawiającego -Wadium powinno wpłynąć na rachunek bankowy Zamawiającego do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert.
4. Wymagania dotyczące wadium wnoszonego w formie gwarancji i poręczeń:
1) nie budzące wątpliwości, zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty beneficjentowi/wierzycielowi (Zamawiającemu) należności, w przypadku, gdy:
a) zleceniodawca/dłużnik (Wykonawca) w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie;
b) oferta zleceniodawcy / dłużnika (Wykonawcy) została wybrana, a zleceniodawca/dłużnik (Wykonawca) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
c) dłużnik (Wykonawca) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
d) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie zleceniodawcy/dłużnika (Wykonawcy).
2) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela winno być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie beneficjenta/wierzyciela (Zamawiającego),
3) gwarancja/poręczenie winny spełniać wymogi określone we właściwych przepisach. Powyższe warunki muszą wynikać z gwarancji lub poręczenia.
5. Wadium, bez względu na sposób jego wniesienia, musi obejmować cały okres związania ofertą, o którym mowa w rozdziale VI ust. 1 SIWZ.
6. W przypadkach, o których mowa w rozdziale VI ust. 3 Specyfikacji, Wykonawca zobowiązany będzie do przedłużenia okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, do wniesienia nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. Wykonawca dokonuje przedłużenia okresu ważności wadium samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego zgodnie z przepisem art. 85 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych albo na wezwanie Zamawiającego, zgodnie z przepisem art. 184 ustawy - Prawo zamówień publicznych (w trakcie toczącego się postępowania odwoławczego).
7. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu na rachunek Zamawiającego zaleca się, aby Wykonawca dołączył do oferty kserokopię dokonania przelewu.
8. W przypadku wniesienia wadium w formie niepieniężnej oryginał wadium wniesionego w formie innej niż pieniądz należy złożyć wraz z ofertą w miejscu składania ofert w osobnej kopercie natomiast kopię tego dokumentu, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, należy dołączyć do oferty.
9. Kopertę z wadium wniesionym w formie niepieniężnej należy opisać w następujący sposób:
Nazwa i adres Wykonawcy
Przetarg nieograniczony - DZP.381.92.2014.DW
Montaż, modernizacja i rozbudowa systemów zabezpieczenia technicznego w obiektach Uniwersytetu Śląskiego zlokalizowanych w Katowicach, Sosnowcu oraz Cieszynie
Wadium w formie niepieniężnej
9. Zamawiający dokona zwrotu wadium Wykonawcom zgodnie z postanowieniami art. 46 ust. 1 - 4 ustawy - Prawo zamówień publicznych.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca:
1) w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie,
2) którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

Pełnomocnictwo - wymagane, jeżeli ofertę w postępowaniu składa w imieniu Wykonawcy pełnomocnik. W przypadku, kiedy osoba składająca w imieniu Wykonawcy ofertę, nie jest osobą uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy i złożenia oferty w postępowaniu na podstawie aktualnego odpisu z właściwego rejestru (np. prowadzonego przez sąd rejestru handlowego, rejestru spółdzielni lub rejestru przedsiębiorstw państwowych albo odpisu z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej), wraz z ofertą powinno zostać złożone stosowne pełnomocnictwo dla tej osoby/ób wystawione przez osobę/y uprawnioną/e do reprezentowania Wykonawcy. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie zobowiązani są załączyć do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Forma dokumentu: oryginał lub kopia poświadczona notarialnie

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian


1. Zmiana treści umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art.144 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu skutecznego po podpisaniu przez obie Strony.
2. Zamawiający może wyrazić zgodę na dokonanie istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy wyłącznie w przypadku:
1) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, jeśli konieczność ta nastąpiła na skutek okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy i nie wynika ona z winy Wykonawcy,
2) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, w sytuacji gdy brak możliwości dochowania pierwotnego terminu wynika z okoliczności leżących po stronie Zamawiającego,
3) zmiany sposobu realizacji zamówienia z samodzielnej realizacji przez Wykonawcę, na realizację z udziałem podwykonawców lub zmiany zakresu zamówienia powierzonego podwykonawcom, z zastrzeżeniem, że podwykonawcy będą posiadać właściwości niezbędne do realizacji zamówienia (dotyczy przypadku, w którym Wykonawca powierza wykonanie części zamówienia podwykonawcom),
4) zmiany lub rezygnacji z podwykonawców wskazanych w §1 ust. 11 wzoru umowy (podwykonawców, na zasoby których Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy - Prawo zamówień publicznych), z zastrzeżeniem postanowień § 1 ust. 12 wzoru umowy,
5) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy,
6) zakończenia serii produkcyjnej danego modelu urządzenia oraz rozpoczęcie produkcji danego modelu urządzenia o parametrach technicznych takich samych lub lepszych od opisanych przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania DZP.381.92.2014.DW,
7) wydłużenia terminu gwarancji w sytuacji przedłużenia jej przez producenta urządzeń lub Wykonawcę,
8) ustawowej zmiany stawek podatkowych (VAT) w okresie obowiązywania umowy, Zamawiający nie dopuszcza możliwości zwiększenia wartości umowy, o której mowa w § 7 ust. 1 wzoru umowy,
9) zmiany cen w sytuacji, kiedy zmiana ta będzie korzystna dla Zamawiającego tzn. na cenę niższą - na pisemny wniosek jednej ze Stron

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://dzp.us.edu.pl/zamowienia/dostawy
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Dział Zamówień Publicznych, ul. Bankowa 12, pok. 69, III p.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 23.10.2014 godzina 10:30, miejsce: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Dział Zamówień Publicznych, ul. Bankowa 12, pok. 69, III p.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie